top of page
検索

Zprávy z Japonska

更新日:2021年12月13日

Dnes jsem se vrátila z Japonska, kde jsem byla od 26. září 2020. Měla jsem tam hodně práce a různých projektů.


Nejprve mi vyšla má druhá kniha pro děti v japonštině s anglickým názvem “Let’s make and play the socks puppet theatre„ u nakladatelství Fukuinkan. Můžete se zde podívat na reklamní video, které pro mě připravila herečka Naoko Taniguchi s jejím divadlem 501, s kterou spolupracuji přes 10 let.
Prvním letošním vánočním projektem byl od 5. listopadu vánoční stomeček “One World Tree„ poprvé v mém rodném městě v Minato Mirai Yokohama - Queen‘s square„.

Tématem je jednota světa, že děti si dokážou poruzumět přes rozdílnost kultury nebo rasy. Navrhla jsem a vyrobila pěvecký sbor s 22 loutkami, které se při zpěvu pohybují. Zároveň jsou vidět blízko stromu vzdušné balóny s pasažéry. Uvedené video je ze slavnostního zahájení vánoční sezony.11. listopadu byl slavnostně zahájen loutkový “Louskáček„ ve výloze obchodního domu Hankyu v Ósace. Je to již v pořadí druhá sezóna. Pro mě to byla velká zkušenost pracovat s tak velkými výlohami.


20. listopadu jsem pokračovala s vánoční dekorací knihkupectví Umeda Tsutaya v Ósace. Vyrobila jsem takový velký „adventní“ kalendář s devíti Santa Klausy.
Během jara jsem připravila několik videí pro České centrum v Tokiu, kde ukazuji dětem jak vyrobit loutku z kartonu. České centrum v Tokiu v souvislosti s tímto online workshopem vyhlásí soutěž, kde budete moci vyhrát mou loutku. Později Vás budu o tom zde informovat.


Poslední prací v Japonsku byl workshop pro 20 dětí v Earth Plaza v mém rodné prefektuře Kanagawa.


Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page