検索

První letní zpráva

Neměla jsem vůbec čas napsat, poslední měsíce byly hektické a s překvapením jsem zjistila, že je tu léto!V polovině května jsem byla 16 dnů v Japonsku. Měla jsem společnou výstavu „Archa“ v Cafe & Gallery Koyosha v Tokiu. Výstavu jsem měla společně se spolužačkami ze Zókei univerzity: Maki Hirose a Saori Seki. Maki Hirose si se svou maminkou splnila svůj sen a otevřela Café & Gallery Koyosha.


Během výstavy jsem měla v galerii dva workshopy. První na výrobu loutek a druhý na výrobu a malování masek. Workshop na výrobu a malování masek jsem dělala poprvé. Můžete se podívat na fotografie z workshopu.

Potom jsem měla přednášku a cvičení na Musashino Art University. Už třetí rok tam pokračuji ve speciálních přednáškách o výtvarných tématech. Komunikace se studentkami je pro mě moc zajímavá a inspirativní! Nyní naším tématem bylo zpracování příběhu Otesánek! Myslím, že se studentský projekt docela povedl.

Po návratu do Prahy jsem se hned začala věnovat přípravě japonské sekce na mezinárodní výstavě PQ Pražské Quadriennale 2019, kde jsem pomáhala jako koordinátorka. Již potřetí jsem jako koordinátorka (od roku 2011) a počtvrté jako účastník. To jsem byla ještě studentka. Záštitu a organizátorem japonské expozice je JATDT – Japonská společnost pro scénografii.

To jsou pokaždé dva intenzivní týdny, kde se potkám s celou řadou scénografických osobností z celého světa.


Menším projektem byla výroba a design loutky dívky pro hudební klip Hole in the heart japonské skupiny Yorushika. Video se natáčelo ve Švédsku na ostrově Gotland, což nemá nic společného s Karlem Gottem😊 Mám ráda hlavně poslední scénu u moře. Během krátké doby video na youtube vidělo 2,2 miliónů diváků. Možná loutku vidělo v tom klipu více lidí než kdyby byla v běžném loutkovém představení. Mám z toho radost a zároveň je mi líto, že loutkové divadlo není populárnější.